Młodzież Franciszkańska

W roku 2002 z inicjatywy pracujących przy naszej parafii OO. Franciszkanów powstała wspólnota młodzieży działającej przy kościele i angażującej się w jego życie – Młodzież Franciszkańska.

Jest to wspólnota młodych ludzi, pragnących pogłębiać swoją przyjaźń z Bogiem w duchu św. Franciszka z Asyżu. Spotkania Młodzieży Franciszkańskiej odbywają się w piątki. Rozpoczynają się Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po zakończeniu liturgii przechodzimy do klasztornej biblioteki, gdzie odbywa się dalsza część spotkania. Nasze zebrania opierają się głównie na wspólnej adoracji, modlitwie brewiarzowej bądź rozważaniu Słowa Bożego. Bardzo często opiekun młodzieży przygotowuje różne, ciekawe katechezy, które mają na celu wyjaśnienie nam wielu spraw dotyczących wiary lub podejścia do życia. Czasami na spotkania zapraszamy prelegenta, który wprowadza nas w świat do tej pory nam nieznany lub znany tylko pobieżnie.

Od samego początku młodzież franciszkańska angażuję się w różne akcje parafialne. Każdego roku z okazji Mikołajek Młodzież sama przygotowuje, pakuje i wspólnie z ministrantami roznosi prezenty dla dzieci z najuboższych rodzin w naszej parafii. Dzięki tej akcji obdarowanych zostaje około 50 dzieci.

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy „Akcję Babeczkową”. „Akcja” polega na tym, że Młodzież sama wypieka, dekoruje i pakuje babeczki, które potem rozprowadza w niedzielę, przed Bożym Narodzeniem.

Nasza obecność przy kościele objawia się również poprzez zaangażowanie w życie parafii. Młodzież Franciszkańska przygotowuje w Wielkim Poście Drogi Krzyżowe, bierze aktywny udział w przygotowaniach do obchodów Triduum Paschalnego, adoruje Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie. Bardzo często włączamy się w liturgię Mszy Świętej, głównie w liturgię słowa, na spotkaniach Młodzieży dzielimy się czytaniami na niedzielę. Ponadto często adorujemy Najświętszy Sakrament i włączamy się w wszelkie inne uroczystości.

Młodzież franciszkańska nie tylko organizuje różne akcje charytatywne. Każdego roku na początku czerwca wyjeżdżamy na Spotkanie Młodych LEDNICA.

DLATEGO ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ DO CZYNNEGO WŁĄCZENIA SIĘ W ŻYCIE NASZEJ PARAFII, CZEGO WYRAZEM MOŻE BYĆ SPĘDZENIE PIĄTKOWEGO WIECZORU PO FRANCISZKAŃSKU W DOBRYM I RADOSNYM TOWARZYSTWIE Z BOGIEM I PRZY BOGU!!!

ZAPRASZAMY I CZEKAMY NA CIEBIE!!!

PRZYJDŹ, ZOBACZ I ZOSTAŃ Z NAMI!

 

Aktualna Lista Młodzieży Franciszkańskiej:

  1.  Lewandowska Wiktoria
  2. Ludwiczak Aleksandra
  3. Pomianowska Weronika
  4. Rejman Justyna
  5. Szpadziński Patryk
  6. Wesołowska Dagmara

Opiekun o. Grzegorz Stroczyński

Lednica 2016

 

Spotkanie Opłatkowe

 

Bożonarodzeniowa mufinka

 

„Akcja – Mikołaj” 2015 r.

Z wizytą w Poznaniu – 2015 r.

Wyjazd Młodzieży Franciszkańskiej na Maxfestiwal 2012 r.

Wyjazd Młodzieży Franciszkańskiej na Maxfestiwal 2011 r.

Wyjazd Młodzieży Franciszkańskiej do Nieborowa 2011 r.

Wyjazd Młodzieży Franciszkańskiej na Maxfestiwal 2010 r.

MAPA strony